Vultr.com - Instant Cloud Server Deployment
Public 1 by aLbaneso / Since 2009 176.57.188.28:27015 - Counter Strike 1.6 Server in Albania
SERVER DETAILS
Serveri mundesohet nga aLbaneso

IP –źdresa: 176.57.188.28
Lokacioni i serverit: Frankfurt, Gjermani
Hostues i serverit: aLbaneso.com
Mod i serverit: Public
Online qe prej: 17.03.2009 Shkup, Maqedoni

Pershkrim: Server klasik Public me ping te ulet, sistem ranku te ri per monitorimin e statistikes te secilit lojtar e cila restartohet me dat 1 te cdo muaji. I mbrojuter nga cdo kercenim dhe qic qe jan perhap kohes fundit ne cs 1.6, super atmosfera dhe admina te shkelqyeshem te cilet jan ende ne faz te formimit. Kryesisht lojtaret e vjeter jan edhe admina mosha e tyre eshte prej 24 deri 40.

Bashkohuni me ne per tu bere pjes e bashkesis me te mir shqiptare aLb^team

-Website: www.aLbaneso.com
-FB Page: www.fb.com/cs.aLbaneso
-FB Group: www.fb.com/groups/cs.aLbaneso
-E-mail: info@aLbaneso.com
-Head Admin: aLbaneso
-Super Admin: BumM, Arsen, PersonX.
ADVERTISEMENT
RECENT SERVER BLOG POSTS
Respekt albaneso qe doni me hek nr kontaktoni /qaziim se pju shoh sho qe moti jeni NR
Dec 07, 2019 7:01 AM
- pe shof qe jeni qe nja 1 muj NR nese doni me hek Nr kontaktoni ne Fb mu fb.com/qaziim jau heki pa problem :)
Sep 22, 2019 3:45 PM
:3
Feb 04, 2019 2:42 PM
prej 2012 jom nket sport ju ala gjall <3 respekt prej haraqine :D
Feb 01, 2019 7:10 PM
View all 15 posts
* Spamming/Advertising will lead to account suspension.
HISTORICAL DATA
PLAYERS
PAST: 24 HOURS | 7 DAYS | 30 DAYS
FAVORITE MAPS
PAST WEEK
SERVER RANK
PAST 30 DAYS
SERVER DETAILS
Last scanned 1 minute 1 second ago
Server Summary
Name: Public 1 by aLbaneso / Since 2009
Game: Counter Strike 1.6   Browse: Counter Strike 1.6 Servers
Address: 176.57.188.28   Port: 27015   Status: Alive
Server Manager: albaneso (claim server)
CLAN INFORMATION
No clan info is available. Are you the game server owner?
If so, claim this server to add your clan's information to this page!
GAME SERVER RANKING
Game Server Rank: 659th (94th Percentile)
94th
Highest (past month): 487th   Lowest (past month): 787th
CURRENT MAP
de_dust2_2x2
PLAYER STATS (VIEW ALL)
Current Players: 11 / 32
Current Bots: 0
Average (past month): 16
GAME SERVER BANNERS
Visit GameTracker.com for the latest game server information!
Cs Banners : Image & HTML Server Banners - Get Code
ADVERTISEMENT
ONLINE PLAYERS
Rank Name Score Time Played
1. K!nder 7 56:33
2. di_Sok. /aim<3 3 04:01
3. *DiAgNoZa* 2 17:33
4. UshTa{R}1! 0 1:08:34
4. TotalOwnage~Lon1 '   Profile 0 1:14:38
4. culi! 0 04:01
4. 23. 0 14:32
4. LLAMBO E BENZ 0 16:03
4. Le-Kcm 0 31:04
4. Add IP: cs.aLbaneso.com:27015 0 1:43:08
4. connect cs.aLbaneso 0 1:43:08
TOP 10 PLAYERS (Online & Offline)
Rank Name Score Time Played
1. Arsen 134281 4325.92 hr
2. -Eq|Stop|^_* 104695 4803.48 hr
3. keus 88015 1991.8 hr
4. Pollat Profile 84618 1849.52 hr
5. aLbaneso Profile 83090 1176.43 hr
6. Paw* 78063 5156 hr
7. BuMm 64501 4391.83 hr
8. fleX ; Profile 58949 2911.07 hr
9. wodKa ; Profile 55438 6771.02 hr
10. juNk 53329 1018.02 hr
View All Players & Stats